ANASAYFA HAKKIMIZDA PSİKİYATRİ TEDAVİLER HASTALIKLAR PSİKİYATRİK TESTLER BİZE ULAŞIN
koza psikiyatri

 
 

Psikiyatri Uzmanı Dr. Dilara Karahan

1970 yılında Samsun 'da doğdum, 1988 yılında Samsun Anadolu Lisesini bitirdim. 1994 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum .1995-2002 yılları arasında sırasıyla Tokat-Yalova ve İstanbul'da pratisyen hekim olarak çalıştım.

2002-2006 yılları arasında İst. Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümünde uzmanlık eğitimimi tamamladım. Uzmanlık bitirme tezimi  "Erken Disfonksiyonel Şemaların Obsesif-Kompulsif Bozukluğu olan Hastalar ve Sağlıklı Kişilerdeki Aktivasyonlarının Karşılaştırması" üzerine  hazırladım.


2006-2007 yıllarında Artvin Devlet hastanesinde zorunlu  hizmetimi yaptım . 2007   yılında  Sağlık Bakanlığının  "İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Programı"eğitimi aldım. Zorunlu hizmetimden sonra İstanbul Fatih Sultan Mehmet E.A. Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak calışmaya başladım .


2008-2009 yılları  içinde ilgi alanlarıma yönelik olarak bazı eğitim programlarına katıldım . Temel amacı cinsel problemlerin tedavisini bilimsel standartlara ve etik kurallara uygun olarak yapılmasını sağlamak olan , bu alan için nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmek ve aynı zamanda  toplumun cinsel eğitimine katkıda bulunmayı hedefleyen Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği ‘nin  (CETAD) üç aşamalı eğitim modülüne katıldım   , Bu süreci Doç.Dr.Cem İncesu ve Uz.Dr Nesrin Yetkin yönetimindeki supervizyon grup eğitimlerimi yaparak tamamladım .


Terapi alanındaki çalışmalarımı, ilgi duyduğum zeminde sürdürebilmek için 2009 yılında Doç. Dr. Hakan Türkçapar’ın yönettiği   Bilişsel- Davranışçı Terapiler Temel Eğitimini tamamladım .Bu alandaki diğer bir eğitimimse , bilişsel –davranışçı terapiler alanında çalışmalarını yurtdışında sürdüren    Dr. Christine A. Padesky'nin  İstanbul ‘da yapılan workshop programına katılımı ile gerçekleştirdim..


Uzmanlık dalımdaki  ilgi duyduğum alanlar ve diğer alanlar için,   yapılan bilimsel çalışmaları takip edebilmek amaçlı  yurtiçi ve yurtdışı bir çok kongre ve kursa  katıldım .Bilimsel etkinliklere katılımım hali hazırda sürmektedir. Mart 2010 tarihinden sonra devlet hastanesindeki görevimden  ayrıldım, Bu tarihten itibaren  çalışmalarımı özel alanda devam ettirmekteyim .

 

Vajinismus Tedavisi

Depresyon tedavisi

Panik Atak Tedavisi

Diğer

Vajinismus nedir? Depresyon Nedir? Panik Atak Nedir? Anksiyete (Bunaltı) Bozukluğu
Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar Depresyondan nasıl korunuruz ? Hangi kişiler panik hastalığına daha yatkındır? Obsesif -Kompulsif (Takıntı) Bozukluk
Vajinismus tek tip olarak mı görülür? Çocuk ve Ergenlerde Depresyon Panik bozukluk en sık hangi yaşta ortaya çıkar? Sosyal Fobi
Vajinismus Tedavisinde Başarı Oranı Depresyon Belirtileri Nelerdir? Panik atak öldürür mü? Fobiler
İlaç Uygulamanın Tedavide Yeri Var mı? Depresyon belirtileri hep aynımıdır Panik atak ne kadar sürer? Tiroid ve Psikiyatri
Vajinismus Tedavisi Depresyon Tedavisi Panik Atak Tedavisi Psikosomatik Hastalıklar
Telif Hakkı © 2017 Koza Psikiyatri. Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Dilara KARAHAN Web Tasarımı: TEKNET TASARIM
Uyarı: Bu sitede yer alan hiç bir bilgi bir rahatsızlığın tanısını koymak ya da tedavi etmek amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi yalnızca bir uzmanın yapabileceği işlerdir.
Ruhsal bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız bir psikiyatriste ya da klinik psikoloğa baş vurmalısınız.
anlaşmalı kurumlar iletişim ulaşım