ANASAYFA HAKKIMIZDA PSİKİYATRİ TEDAVİLER HASTALIKLAR PSİKİYATRİK TESTLER BİZE ULAŞIN
koza psikiyatri

 
 

Oyun Terapisi

 

Oyun terapisi hangi sorunlarda kullanilir ?

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, depresyon, kardeş kıskançlığı, okul problemleri, otizm, dürtüsellik ve sınır problemleri, travmalar, boşanmayla gelen problemler, yeme ve tuvalet problemleri 'nde kullanılmaktadır.

 

Oyun terapisi nedir ?

Çocukların kendilerini en rahat şekilde ifade ettiği alan oyundur. Özellikle okul öncesi yaşta ve duygular çok karmaşık olduğunda, konuşarak anlatmak zorlaşmaktadır. Duygusal, zihinsel veya davranışsal problemlerin çözümünde ise oyun terapisi etkili bir rol oynamaktadır. Çoğunlukla 11 yaşına kadar olan çocuklarda tercih edilen bir tedavi yöntemidir ancak doğrudan anlatmakta zorlanan ergenlerde de iyi sonuçlar alınmaktadır.

Oyun terapisinin türleri vardır ve çocuğun yapısı, probleminin çeşidine göre uygun bir terapi programı oluşturulur. Sorunun ne olduğunun anlaşılamadığı durumlarda ise altta yatan prolemi ortaya çıkarmakta kullanılmaktadır. Ayrıca oyun yoluyla ailenin çocuğuyla nasıl iletişim kurabileceği, onu nasıl anlayabileceği ya da kendini ona nasıl anlatabileceği de çalışılabilir.

Oyun terapisi, çocukların kendilerini ve duygularını ifade etmeleri konusunda onlara yardımcı olur, problem çözme becerilerini geliştirir ve kişiler arası ilişkilerde daha güvenli ilişkiler kurmanın temellerini oluşturur. Tüm bunların yanında çocukların en rahat uyum sağladığı ve iyileşme gösterdiği terapi yöntemidir.

Oyun terapisi bu alanda eğitim almış kişiler tarafından, aileyle işbirliği içerisinde uygulanır ve terapi hedeflerine ulaşılıncaya kadar sürdürülür.

 

 

 

Bize Ulaşın: 0216 368 39 33

 

 

Vajinismus Tedavisi

Depresyon tedavisi

Panik Atak Tedavisi

Diğer

Vajinismus nedir? Depresyon Nedir? Panik Atak Nedir? Anksiyete (Bunaltı) Bozukluğu
Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar Depresyondan nasıl korunuruz ? Hangi kişiler panik hastalığına daha yatkındır? Obsesif -Kompulsif (Takıntı) Bozukluk
Vajinismus tek tip olarak mı görülür? Çocuk ve Ergenlerde Depresyon Panik bozukluk en sık hangi yaşta ortaya çıkar? Sosyal Fobi
Vajinismus Tedavisinde Başarı Oranı Depresyon Belirtileri Nelerdir? Panik atak öldürür mü? Fobiler
İlaç Uygulamanın Tedavide Yeri Var mı? Depresyon belirtileri hep aynımıdır Panik atak ne kadar sürer? Tiroid ve Psikiyatri
Vajinismus Tedavisi Depresyon Tedavisi Panik Atak Tedavisi Psikosomatik Hastalıklar
Telif Hakkı © 2017 Koza Psikiyatri. Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Dilara KARAHAN Web Tasarımı: TEKNET TASARIM
Uyarı: Bu sitede yer alan hiç bir bilgi bir rahatsızlığın tanısını koymak ya da tedavi etmek amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi yalnızca bir uzmanın yapabileceği işlerdir.
Ruhsal bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız bir psikiyatriste ya da klinik psikoloğa baş vurmalısınız.
anlaşmalı kurumlar iletişim ulaşım