ANASAYFA HAKKIMIZDA PSİKİYATRİ TEDAVİLER HASTALIKLAR PSİKİYATRİK TESTLER BİZE ULAŞIN
koza psikiyatri

 
 

Panik Atak Tedavisi

 

Panik atak  hastalarında sıklıkla bağımlılık, kendini öne sürememe, güvensizlik ve takıntılı olma ( obsesyonel) gibi kişilik türlerine rastlanmaktadır. En sık bağımlı panik atak tedavisi, pasif –agresif , çekingen ya da  obsesif ( takıntılı)  kişilik tiplerinde panik atak (tedavisi) hastalığına daha yatkın olduğu gözlenmiş ve panik atak tedvisi ile tedavi edilmelidir.

Panik bozukluk da 25-30 yaşlardan dah ilerde görülmekle beraber Panik bozukluk ve panik atak'ın da tedavisi mümkündür Tedavide anksiyolitik ve antidepresan ilaçlar tek olarak ya da bu ilaçlarla birlikte kognitif –davranışcı psikoterapiler de kullanılabilir. Panik atak trdavisi mutlaka doktor göztiminde sürdürülmelidir.

Panik atak genellikle nedensiz yani spontan olarak ortaya çıkar, siddeti giderek artan bir tempo ile başlangıcından 10 dk içinde doruğa ulaşır.Panik atağı genellikle 10-30 dakikada sonlanır. Ancak süresi birkaç saate kadar uzayabilir.

Panik Atak Belirtileri

Yoğun korku ve huzursuzluk duygusu ile birlikte çarpıntı, nefes darlığı ya da boğuluyor gibi olma , göğüs ağrısı-göğüste sıkıntı hissi, terleme, titreme ya da sarsılma, bulantı-karın ağrısı ,baş dönmesi-sersemlik hissi, düşecekmiş yada bayılacakmış gibi olma , gerçekdışılık (derealizasyon)- benliğinden ayrılmış olma hissi (depersonalizasyon) , aklını ya da kontrolünü yitirme korkusu, uyuşma yada karıncalanma duyumları ,üşüme,ürperme, ateş basması gibi belirtiler mevcuttur . Panik atak diyebilmek için  bu belirtilerin en az 4 tanesi ya da daha fazlası bulunması gereklidir.

Bize Ulaşın: 0216 368 39 33

 

Vajinismus Tedavisi

Depresyon tedavisi

Panik Atak Tedavisi

Diğer

Vajinismus nedir? Depresyon Nedir? Panik Atak Nedir? Anksiyete (Bunaltı) Bozukluğu
Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar Depresyondan nasıl korunuruz ? Hangi kişiler panik hastalığına daha yatkındır? Obsesif -Kompulsif (Takıntı) Bozukluk
Vajinismus tek tip olarak mı görülür? Çocuk ve Ergenlerde Depresyon Panik bozukluk en sık hangi yaşta ortaya çıkar? Sosyal Fobi
Vajinismus Tedavisinde Başarı Oranı Depresyon Belirtileri Nelerdir? Panik atak öldürür mü? Fobiler
İlaç Uygulamanın Tedavide Yeri Var mı? Depresyon belirtileri hep aynımıdır Panik atak ne kadar sürer? Tiroid ve Psikiyatri
Vajinismus Tedavisi Depresyon Tedavisi Panik Atak Tedavisi Psikosomatik Hastalıklar
Telif Hakkı © 2017 Koza Psikiyatri. Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Dilara KARAHAN Web Tasarımı: TEKNET TASARIM
Uyarı: Bu sitede yer alan hiç bir bilgi bir rahatsızlığın tanısını koymak ya da tedavi etmek amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi yalnızca bir uzmanın yapabileceği işlerdir.
Ruhsal bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız bir psikiyatriste ya da klinik psikoloğa baş vurmalısınız.
anlaşmalı kurumlar iletişim ulaşım