ANASAYFA HAKKIMIZDA PSİKİYATRİ TEDAVİLER HASTALIKLAR PSİKİYATRİK TESTLER BİZE ULAŞIN
koza psikiyatri

 
 

Zeynep Şafak UÇAR
Uzman Klinik Psikolog, MA

2002 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Bitirme tez konum “Özel Öğrenme Güçlüğü olan çocukların eğitimcilerindeki iş tatmini, tükenmişlik ve stres düzeyi” ile ilgilidir. Çok uluslu firmaların insan kaynakları departmanlarında görev aldıktan sonra, özel eğitim ve rehabilitasyon psikolojisi alanında; aile eğitimi, farklı engel gruplarındaki çocukların ölçme-değerlendirme uygulamaları ve bireysel eğitimleri üzerine psikolog olarak çalışmalar yaptım.

2006 yılında Doğuş Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji (MA) uzmanlığımı tamamladım. Marmara Üniversitesi Hastanesi psikiyatri servisi ve polikliniklerde klinik psikoloji saha stajını tamamladım. Prof. Dr. Perin Yolaç, Prof. Dr. Kadir Özer ve Dr. Emel Stroup yönetiminde yetişkin danışanlara yönelik süpervizyon eğitimi aldım. Aynı dönemde; Doç. Dr. Serap Özer yönetiminde 06-16 yaş aralığındaki çocuk danışanlara yönelik süpervizyon çalışmalarına katıldım. Yüksek lisans uzmanlık tezimi “Panik Bozukluğun Bilişsel Davranışçı Yöntemlerle Tedavisi” üzerine hazırladım. Çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde uzman klinik psikolog olarak görev yaptım.

Ocak 2007-Aralık 2011 yılları arasında Türkiye Kızılay Derneği Altıntepe Tıp Merkezi’nde tam zamanlı uzman klinik psikolog olarak çocuk, ergen ve yetişkinlerin bilişsel davranışçı terapi yöntemi ile tedavilerini sürdürdüm. Ayrıca, tanı belirlenmesi için psikolojik değerlendirme amaçlı test bataryaları uygulamaları yaptım (WISC-R Zeka Ölçeği, Rorschach Kişilik Testi, MMPI Kişilik Envanteri vb).

Yetişkinlerde özellikle; depresyon ve kaygı bozuklukları üzerine çalışmaktayım. Altı yaş ve üzerindeki çocuklarda ve ergen bireylerde ise; duygusal, zihinsel problemler, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), uyum ve davranış sorunları, sınav kaygısı ile ilgili çalışmaktayım. Bu çalışmalar kapsamında, aile görüşmeleri de düzenlemekteyim.

Türk Psikologlar Derneği üyesiyim.


 

Vajinismus Tedavisi

Depresyon tedavisi

Panik Atak Tedavisi

Diğer

Vajinismus nedir? Depresyon Nedir? Panik Atak Nedir? Anksiyete (Bunaltı) Bozukluğu
Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar Depresyondan nasıl korunuruz ? Hangi kişiler panik hastalığına daha yatkındır? Obsesif -Kompulsif (Takıntı) Bozukluk
Vajinismus tek tip olarak mı görülür? Çocuk ve Ergenlerde Depresyon Panik bozukluk en sık hangi yaşta ortaya çıkar? Sosyal Fobi
Vajinismus Tedavisinde Başarı Oranı Depresyon Belirtileri Nelerdir? Panik atak öldürür mü? Fobiler
İlaç Uygulamanın Tedavide Yeri Var mı? Depresyon belirtileri hep aynımıdır Panik atak ne kadar sürer? Tiroid ve Psikiyatri
Vajinismus Tedavisi Depresyon Tedavisi Panik Atak Tedavisi Psikosomatik Hastalıklar
Telif Hakkı © 2017 Koza Psikiyatri. Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Dilara KARAHAN Web Tasarımı: TEKNET TASARIM
Uyarı: Bu sitede yer alan hiç bir bilgi bir rahatsızlığın tanısını koymak ya da tedavi etmek amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi yalnızca bir uzmanın yapabileceği işlerdir.
Ruhsal bir rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız bir psikiyatriste ya da klinik psikoloğa baş vurmalısınız.
anlaşmalı kurumlar iletişim ulaşım